• 1
  • 2
  • 3
  • 4

..:::RCM3 چیست؟:::..

 

RCM3 چیست؟

شرکت آلادون امریکا محصول جدیدش را با عنوان RCM3 در آوریل 2015 به بازار عرضه نمود.

RCM3 جای RCM2 را نمی گیرد! به گفته این شرکت RCM2 کماکان مهمترین و پرکاربردترین روش RCM در سراسر دنیاست. RCM3 نسخه ای ارتقا یافته از RCM2 است که نتایج مستدل تر و قوی تری را به ویژه برای صنایع با ریسک بالا به همراه دارد. این نسخه جدید به صورت همزمان با RCM2 برای کارفرمایان متقاضی ارائه می شود.

 

 

ادامه مطلب..:::RCM3 چیست؟:::..

..:::نگاهی به مجموعه ایزو 55000-استاندارد مدیریت دارایی های فیزیکی:::..

 

پیشگفتار

با توجه به گسترش کاربرد مدیریت دارایی­های فیزیکی در صنایع تجهیز-محور، استانداردها و الزامات مربوط به آن اهمیت خاصی یافته ­اند. در این راستا، مجموعه استانداردهای ISO 55000 و PAS 55 به طور گسترده­ای در جهان صنعت مورد توجه قرار گرفته ­اند. با این حال، این استانداردها به صورت مطلوبی در کشور شناسایی نشده­ و مورد استفاده قرار نمی­گیرند. از این رو، بر آن شدیم که در این مقاله، به معرفی مجموعه ISO 55000 که استانداردی به­ روز و جامع در حوزه­ ی مدیریت دارایی­ها است، بپردازیم.

 

ادامه مطلب..:::نگاهی به مجموعه ایزو 55000-استاندارد مدیریت دارایی های فیزیکی:::..

..:::نگاهی به راهنمای عمومی مدیریت دارایی ها PAS 55:::..

 

امروزه با توجه به گسترش کاربرد مدیریت دارایی­های فیزیکی در صنایع تجهیز محور، استانداردها و الزامات مربوط به آن اهمیت خاصی یافته ­اند. در این راستا، مجموعه استانداردهای ISO 55000 و PAS 55 به طور گسترده­ای در جهان صنعت مورد توجه قرار گرفته­ اند. با این حال، این استانداردها به خوبی در ایران شناسایی نشده­­ و مورد استفاده قرار نمی­ گیرند. از این رو، بر آن شدیم که در این مقاله، به معرفی PAS 55 بپردازیم.

 

 

ادامه مطلب..:::نگاهی به راهنمای عمومی مدیریت دارایی ها PAS 55:::..

..:::فعالیت‏های نت را به پیمانکار واگذار کنیم یا نه؟:::..

 

هر بار که از سازمان یا کارخانه ‏ای بازدید می‏کنم، با این پرسش روبه ‏رو می‌شوم که «نظر شما درباره پیمانکاری یا برون‏سپاری فعالیت‏های نت (نگهداری‏ وتعمیرات) چیست؟» در نوشتار پیش ‏رو تلاش خواهم کرد با ذکر دلایلی توضیح دهم که چه نوع فعالیت نت ی را بایستی (یا می‏توان) به صورت قراردادی به پیمانکار واگذار کرد یا چه فعالیتی نباید (یا نمی‏تواند) برون‏سپاری شود؟[0]

 

ادامه مطلب..:::فعالیت‏های نت را به پیمانکار واگذار کنیم یا نه؟:::..