• 1
  • 2
  • 3
  • 4

شروع به کار پروژه طراحی بر مبنای قابلیت اطمینان (Reliability Centered Design) شرکت توزیع برق مشهد

IMG 20180627 080858

شرکت توزیع برق مشهد در راستای خط‌مشی و دستیابی به اهداف کلان خود در زمینه مدیریت دارایی‌های فیزیکی تاکنون اقدامات موثری انجام داده است. این شرکت پس از اجرای موفق پروژه تعالی مدیریت دارایی‌های فیزیکی با همکاری شرکت PAMCO، به منظور بهبود وضعیت خود در زمینه طراحی شبکه توزیع برق خود، تصمیم به اجرای پروژه RCD با همکاری شرکت PAMCO گرفته است. شرکت PAMCO فعالیت‌های خود را برای اجرای این پروژه از اردیبهشت ماه شروع کرده است. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان از بازدید و مصاحبه با خبرگان حوزه‌های طراحی، نظارت، کنترل پروژه و ...، برگزاری جلسه طوفان فکری با خبرگان حوزه‌های مختلف در راستای پی بردن به مشکلات موجود فرایندهای پیرامون طراحی و ... نام برد.

آغاز پروژه تدوین نقشه راه شبکه هوشمند شرکت توزیع برق مشهد

شرکت توزیع برق مشهد در سال‌های اخیر یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه مدرن‌سازی شبکه توزیع برق در ایران بوده است. این شرکت در راستای بهبود بهینه‌سازی و همچنین مدرن‌سازی شبکه‌ توزیع برق خود با همکاری شرکت PAMCO تصمیم به پیاده‌سازی پروژه شبکه هوشمند گرفته است. شرکت PAMCO جهت تدوین نقشه راه برای دستیابی به شبکه هوشمند در شرکت توزیع برق مشهد، شروع به ارزیابی وضعیت موجود این شرکت با استفاده از مدل بلوغ‌یافته شبکه هوشمند کرده است. این ارزیابی با استفاده از تهیه پرسش‌نامه‌ و توزیع آن در بین خبرگان حوزه‌های مختلف شرکت توزیع برق مشهد شروع شده است.

پروژه ارزیابی نقشه راه نیروگاه قم

MG 9715

نیروگاه قم با توجه به فعالیت های گوناگون در زمینه مدیریت از دارایی ها در سال 1395 موفق به اخذ جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی شد. این نیروگاه در سال 1396 توسط کارشناسان خبره شرکت پمکو بنا به درخواست پژوهشگاه نیرو به عنوان نیروگاه پایلوت مورد ارزیابی مدیریت دارایی های فیزیکی قرار گرفت و تعداد 66 پرسشنامه خودارزیابی از کارکنان مجموعه در سطوح مختلف جمع آوری گردید. پس از آن جلسه نقشه راه برای نیل به تعالی در نیروگاه با حضور مالکان محترم مجموعه و مدیریت شرکت پمکو برگزار شد.

نيروگاه قم به عنوان دومين نيروگاه سيكل تركيبي كشور، يكي از صدها پروژة عظيم ملي است كه بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران در دوران سازندگي به بهره‌برداري رسيده است. اين نيروگاه شامل دو بخش توربين‌هاي گازي و بخاري (سيكل تركيبي) با ظرفيت اسمي 714 مگاوات¬است.
در راستاي سياستهاي وزارت نيرو و بمنظور افزايش بهره‌وري و استفاده بهينه از نيروهاي كارآمد در قالب شركتهاي مستقل و خودگردان، شركتهاي مديريت توليد برق با رسالت مديريت و بهره‌برداري از نيروگاهها تأسيس شدند. بهره‌برداري از نيروگاه سيكل تركيبي قم نيز به نیروگاه سیکل ترکیبی قم واگذار گرديد.
هدف از تأسيس نيروگاه در اين منطقه، تأمين بخشي از انرژي الكتريكي كشور و اصلاح و تثبيت ولتاژ در ناحية مركزي شبكه سراسري برق و كاهش تلفات انرژي است.
نیروگاه سیکل ترکیبی قم در روند برقراري سيستم مكانيزه در اجراي امور مربوط به فعاليتهاي اداري و تعمير و نگهداري واحدها اقدام به ايجاد سيستم مكانيزه در سطح كلية واحدهاي نيروگاه نموده است.

پروژه تدوین برنامه نگهداری و تعمیرات با استفاده از رویکرد بازنگری ایران خودرو

alNG

بر اساس آمارهای منتشرشده در سال گذشته، ایران با تولید بیش از یک میلیون و صد هزار دستگاه خودرو در رده هجدهم کشورهای تولیدکننده خودرو (از نظر میزان تولید) قرار گرفته است. ­­گروه صنعتی ایران‌خودرو، بزرگترین تولیدکننده انواع خودرو در ایران بوده و بیشترین سهم را از حجم خودروهای تولیدی در داخل کشور، به خود اختصاص داده است. این شرکت به منظور ارتقای عملکرد سازمانی خود، فعالیت‌هایی را در راستای بسترسازی برای پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت کسب‌وکار (ERP) تعریف نموده است. در این راستا، پروژه‌ای به‌منظور بازبینی و اصلاح برنامه‌های نگهداشت تجهیزات تولیدی و پشتیبانی این شرکت و با هدف واقعی شدن فعالیت‌های تعمیراتی و زمان موردنیاز برای انجام هر فعالیت، تعریف شده‌است. دامنه این پروژه، 160 تجهیز منتخب از قسمت‌های گوناگون را شامل شده‌است. برنامه تعمیراتی این تجهیزات توسط کارشناسان شرکت PAMCo و با مشارکت نیروهای خبره شرکت ایران‌خودرو، با متد CPR مورد بررسی قرار گرفته‌است. این پروژه از ابتدای مهرماه 1396 آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که تا اسفندماه 1396 به اتمام برسد.

پروژه استقرار نظام مدیریت دارایی های فیزیکی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (پالایشگاه چهارم)

photo 2018 01 24 16 46 36 2

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی (SPGC) یکی از زیرمجموعه های شرکت ملی گاز ایران است که در زمینه تولید و بهره برداری از تأسیسات مستقر در خشکی میدان گازی پارس جنوبی فعالیت می کند و مسئولیت بهره برداری و پالایشمیعانات گازی و گاز طبیعی 10 فاز نخست از میدان گازی پارس جنوبی را بر عهده دارد. پالایشگاه چهارم پارس جنوبی از سال 1382 فعالیت خود را در فازهای 4 و 5 و 6 آغاز کرد. این پالایشگاه با توجه به اینکه با تصفیه گاز ترش سر و کار دارد و به نوعی تغذیه کننده دیگر پالایشگاه ها می باشد، از موقعیت خاص و استراتژیکی برخوردار است. با توجه به گذشتن 14 سال از عمر این پالایشگاه و تجهیزات آن، توجه بیشتر به مدیریت هر چه بهتر تجهیزات و دارایی های فیزیکی در دستور کار قرار گرفت به طوری که پروژه استقرار مدیریت دارایی های فیزیکی در تابستان 1396 آغاز گردید. این پروژه که شامل 66 ساعت آموزش (شامل دوره های مدیریت دارایی فیزیکی، RCM، RCA، LCC، مدیریت تغییر فرهنگ، برنامه ریزی و مدیریت کار و ...)، اجرای 5 مورد جلسات تحلیلی RCM و 2 مورد تحلیل LCC و تدوین دستورالعمل های مرتبط است با پروژه ارزیابی وضعیت موجود شرکت در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی آغاز گردید. در این راستا در ابتدای این ارزیابی تعداد 138 پرسشنامه از سطوح مختلف سازمان جمع آوری شد. پس از بررسی و تحلیل این پرسشنامه ها توسط تیم مشاور، طی چند هفته، جلسات متعددی با نفرات در رده های مختلف سازمانی برگزار شد و از تمامی بخش های پالایشگاه بازدید به عمل آمد و داده های مورد نیاز جمع آوری شد. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده، گزارش ارزیابی تهیه گردید و به همراه نقشه راه به مدیران ارشد پالایشگاه چهارم و ستاد تحویل داده شد. در حال حاضر و با گذشت 6 ماه از آغاز پروژه، در حدود 30 درصد از دوره های آموزشی ،2 مورد از جلسات RCM، و قسمتی از پروژه های LCC انجام شده است.

زیر مجموعه ها